Türkmeneli TV 20 Yaşında

Türkmeneli TV’nın kuruluşunun 20. Yılında bir takım yetkililer tebrik mesajları yayınladılar.

Kerkük Gazetesi de bu mesajlara yer verdi.

IKBY Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, Türkmeneli Televizyonu’nun 20. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınlandı.

Balkan Maruf mesajında şu ifadelere yer verdi, ”Türkmenlerin sesi Türkmeneli TV kanalının 20.yıl kuruluşunu kutlar ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

***

Kerkük Valisi Rakan Sait el-Cuburi’den Türkmeneli Televizyonunun yönetimini ve çalışanlarına 20. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle tebrik mesajı.

Vali Cuburi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:
Kerkük’te yayına başlamasının 20. yılında Türkmeneli Televizyonu Müdürü Sayın Atalay Muratlı ve tüm çalışanlarını kuruluş yıl dönümünde en içten dileklerimle tebrik ediyorum.
Türkmeneli TV’nin çabaları, ulusal dil kullanmasının yanı sıra, Kerkük yönetimine, kurumlarına ve güvenlik güçlerimize destek verme konusundaki istekliliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Kerkük vatandaşlarının güvenliğini, emniyetini ve hizmetlerini artıracak şekilde Kerkük’e hizmet etmelerinde başarılar diliyorum.

***

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Hasan Turan Türkmeneli Televizyonu’nun 20. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınlandı.

Turan yaptığı açıklamada, ‘’Davamızın, dilimizin ve kültürümüzün dünyaya duyurulmasında çok önemli katkıları olan Türkmeneli Televizyonu’nun 20. yılı kutlu olsun.

Bu vesileyle; Türkmeneli TV ailesini ve gelmiş geçmiş tüm çalışanlarını canı gönülden tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.” ifadelerine yer verdi.

***

Kerkük Gazetesi adına da Türkmeneli TV çalışanlarını tebrik eder, daha verimli yayın yapmalarını dileriz.