Türk firmaları Erbil Uluslararası İnşaat Fuarı’nda Irak pazarıyla buluştu

AA / Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen 11. Uluslararası İnşaat ve Yapı Fuarına Türkiye’den 40’tan fazla inşaat firması katıldı.

Türkiye başta olmak üzere 14 ülkeden 150 firmanın katıldığı fuarın açılışına, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, IKBY İmar ve İskan Bakanı Derbaz Resul, Erbil Valisi Nevzad Hadi, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ile çok sayıda yerli ve yabancı şirket temsilcileri katıldı.

Pyramids Fuarcılık’ın ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda 40’tan fazla Tük inşaat firması stant açtı.

Fuardaki Türk firmaların stantlarını gezen Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk inşaat sektörünün fuara önemli katılım sağladığını belirtti.

Türkiye merkezli firmaların dışında da Türk ortaklığı bulunan çok sayıda şirketin fuarda yerini aldığını ifade eden Karaçay, “Bildiğiniz gibi Türk müteahhit sektörünün Irak’ta çok önemli bir yeri mevcut. Bugüne kadar çok önemli işlere imza attılar ve çok sayıda proje üstlendiler.” diye konuştu.