Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Kerkük’te

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Sayın Hasan Turan ve yardımcısı Sayın Haysam Haşim Muhtaroğlu ve ITC Kerkük İl Başkanı Sayın Kahtan Vendavi, 3 Mart 2022 tarihinde Selçuk Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Metin AKSOY’yu ve beraberindeki Yurtduşında Irak Doktorlar Birliği Başkanı Dr. Aydın Beyatlı’yı ve beraberindeki heyeti Kerkük’te kabul ettiler. Ayrıca kabul merasiminde çok sayıda Türkmen yetkilisi ve ITC kurum ve kuruluş başkanları da hazır bulundu.

Irak Türkmen Cephesi başkanı ziyaret heyetini ağırlayarak Kerkük şehrine yaptıkları bu ziyareti ve Türkmen akademisyenlerle yaptıkları görüşmeyi ve Selçuk Üniversitesi’ndeki Iraklı öğrenci ve öğrencilere gösterdikleri yoğun ilgiyi takdir etti.

Oturumda sivil toplum kuruluşları ile Selçuk Üniversitesi arasındaki işbirliğinin artırılması ve çeşitli alanlarda kalkınma programlarının uygulanmasının yolları ele alındı. Oturumda Türkmen sanatçılar Birliği ve teknik kadrosu tarafından bir dizi Türkmen türküsünün sunulduğu bir müzik bölümü izlendi. Toplantı sonunda ziyaret heyetine bir dizi Türkmen Milli kıyafetleri giydirilerek hediye edildi.