Kazakistan, yeni yönetim modelinin inşası için sandık başında

Kazakistan, 27 yıl aradan sonra "Yeni Kazakistan" olarak adlandırılan yeni dönem için yapılan anayasa referandumunda oy kullanmak için sandık başına gitti. Ülke genelinde yerel saatle 07.00'de mevcut anayasanın üçte birinin değiştirilmesi için yapılan referandumda oy kullanma işlemi başladı. Yaklaşık 11 milyon 700 bin kayıtlı seçmen, yurt içi ve dışında kurulan 10 binden fazla sandıkta "Kazakistan Cumhuriyeti Anayasasına yapılacak değişiklikleri ve ilaveleri kabul ediyor musunuz?" sorusunu cevaplıyor. ( Meiramgul Kussainova - Anadolu Ajansı )

Kazakistan, 27 yıl aradan sonra “Yeni Kazakistan” olarak adlandırılan yeni dönem için yapılan anayasa referandumunda oy kullanmak için sandık başına gitti. Kazakistan genelinde yerel saatle 07.00’de mevcut anayasanın üçte birinin değiştirilmesi için yapılan referandumda oy kullanma işlemi başladı.

Yaklaşık 11 milyon 700 bin kayıtlı seçmen, yurt içi ve dışında kurulan 10 binden fazla sandıkta “Kazakistan Cumhuriyeti Anayasasına yapılacak değişiklikleri ve ilaveleri kabul ediyor musunuz?” sorusunu cevaplıyor. Oylama işleminin yerel saatle 20.00’de sona ereceği referanduma ilişkin gelişmeler ulusal televizyon kanallarında canlı yayınlanıyor.