Türkmen Akademisyene Kerkük’te Silahlı Saldırı

Türkmen Akademisyene Kerkük’te Silahlı Saldırı

Kerkük Üniversitesi’nde görevli Türkmen akademisyen, Irak’ın Kerkük şehrinde kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı sonucu  hayatını kaybetti. Irak Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınadı.

Kent merkezinde aracıyla seyir halinde olan Kerkük Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi  Ali Elmas silahlı saldırı sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Kerkük Üniversitesi’nde görevli Türkmen Ali Elmas’ın dün Kerkük’te uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Bakanlık yazılı açıklamada “Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Iraklı Türkmen soydaşlarımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Son dönemde, Kerkük’te Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırıların artışını kaygıyla izliyor ve bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıları düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Açıklamada, Iraklı yetkililere Kerkük halkının tüm unsurlarının kentte güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaları çağrısında bulunuldu.