Hollanda Türk Federasyonu’ndan Önemli Basın Bildirisi

Merkezi Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da bulunan Hollanda Türk Federasyonu Genel Sekreteri Erim Ugurlu’nun imzasıyla önemli bir “Basın Bildirisi” açıklandı. Bildirinin konusu Genel Sekreter Erim Ugurlu’nun adına sosyal medyada açılan sahte hesaplar oldu. Basın Bildirisini aşağıya alıyoruz:

                                                               Basın Bildirisi

 Kasım 2016 ve Şubat 2017’de adıma açılan sahte twitter ve facebook hesaplarından geride kalan kopyalar maalesef tekrar sosyal medya aracılığıyla paylaşıma sunulmuştur.

Bu sahte hesaplarla şahsım hedef gösterilmek, Türk toplumu arasında gerginlik çıkarmak ve toplumun bazı kesiminlerini provoke etmek istenmektedir. Bu sahte hesaplarda insanlığa sığmayan ahlak dışı sözler kullanılarak kadınlarımıza laf atılmaktadır. Bir de işi etnisiteye indirerek Kürt ve Türk kavgası çıkarılmak istenmektedir.

Geçmişte yapılan sahte hesap paylaşımlarında olduğu gibi, yine savcılığa şikâyet dilekçemi vermiş bulunmaktayım. Umarım ki, zaten uzun zamandır bu işi takip eden savcılık bu sefer neticeye ulaşır ve suçluları bulur.

Benim adıma açılan bu sahte hesaplarla hiçbir alakamın olmadığını tekrar belirtmek isterim.

Saygılarımla,

                                                      Erim Ugurlu

                        Hollanda Türk Federasyonu Genel Sekreter

                                          Amsterdam, 14 Mart 2018